Języki stron [ar] [cs] [de] [en] [es] [fa] [fr] [it] [ms] [nl] [pt] [pt_br] [ro] [ru] [sr] [sr@latin] [th] [uk] [vi] [zh]

> English > Tell the world > Promotional Material > Szablon artykuł promocyjny

Szablon artykuł promocyjny

Marzec 2011 — ostatnia aktualizacja Listopad 2013

Wszystkie wersje tego artykułu: [čeština] [Deutsch] [English] [Español] [français] [italiano] [polski] [Português] [Português do Brasil] [română] [русский]

Na tej stronie proponujemy szablon artykułu dla naszych czytelników pragnących promować projekt Doudou Linux. Możesz opublikować ten artykuł w niezmienionej formie lub przetłumaczyć go na język którym władasz płynnie i opublikować go później. Kiedy skończysz, prosimy o poinformowanie nas żebyśmy mogli dodać cię do listy osób promujących nas i pomagających rozprzestrzenić wiedzę o DoudouLinux na całej planecie. Dziękujemy za Twoją cenną pomoc.

Nie mamy nic przeciwko dostosowaniu tekstu do potrzeb publikacji i usuwaniu części linków jeśli uważasz że jest ich za dużo.

DoudouLinux, komputer który one wolą używać

DoudouLinux jest środowiskiem komputerowym zaprojektowanym specjalnie dla dzieci, które jest równie proste w obsłudze co konsola do gier. DoudouLinux jest dostępny do darmowego ściągnięcia i zawiera około 50 aplikacji które zostały stworzone specjalnie dla dzieci bądź są łatwe do użycia. Dostępne są gry edukacyjne, programy zorientowane na sztukę (rysowanie, muzyka), programy do pracy (słownik, kalkulator, komunikacja) i gry. Żeby używać DoudouLinux nie trzeba umieć czytać, system jest tak prosty w obsłudze że dzieci w wieku 2 lat nie mają problemów z jego obsługą i szybko używają go samodzielnie. W rezultacie dzieci myślą że się bawią, podczas kiedy uczą się wielu umiejętności.

Ale DoudouLinux jest również prosty dla mamy i taty. Jest do niego dostępna szczegółowa instrukcja obsługi. DoudouLinux zawiera pełen system operacyjny i nie używa danych zawartych na dyskach komputera w żaden sposób. Nie używa do niczego łączności z internetem, oraz umożliwia rodzicom dobieranie treści które ich dzieci będą przeglądać w sieci poprzez wydajny filtr rodzicielski. W ten sposób rodzice mogą pozwolić dzieciom na samodzielne używanie komputera bez obawy że pociecha zniszczy ważne dane, zmieni ustawienia systemu lub będzie oglądało "niegrzeczne" strony. Ponadto DoudouLinux nie wymaga instalowania, aktualizacji, administrowania ani sprawdzania wirusów - zupełnie jak konsola do gier.

DoudouLinux jest obecnie dostępny w 10 oficjalnie wspieranych językach (arabski, chiński, holenderski, angielski, francuski, hiszpański, rumuński, rosyjski, serbski i ukraiński) i 6 demonstracyjnych (niemiecki, włoski, polski, portugalski, turecki, wietnamski). Doudou jest zaprojektowany żeby był łatwy do przetłumaczenia i postawił sobie za cel bycie dostępnym w 60 językach. Prawie każde dziecko na świecie będzie mogło używać DoudouLinux w swoim własnym języku kiedy tylko nauczy się czytać. Jeśli chcesz pomóc uczynić DoudouLinux dostępnym w swoim języku, lub zająć się bardziej technicznymi zagadnieniami, możesz przyłączyć się do zespołu - powitamy Cię z radością. DoudouLinux jest młodym projektem który jest rozwjany przez społeczność entuzjastów komputerowych. Zespół DoudouLinux składa się z osób prywatnych i instytucji, takich jak na przykład Uniwersytet Pedagogiczny w Tomsku w Rosji.

Podsumowując, DoudouLinux składa się z wolnego oprogramowania. To oznacza że możesz używać, kopiować, rozpowszechniać, pożyczać a nawet modyfikować DoudouLinux jak tylko chcesz, bez żadnych ukrytych opłat. Dzieci mogą mieć go na każdym komputerze, mogą pożyczać go kolegom tak jak zabawki na placu zabaw. Z DoudouLinux nie ma absolutnie żadnych problemów!

To jak, skusisz się na wypróbowanie systemu lub pomoc w projekcie?


identica logo facebook logo google+ logo

Położenie geograficzne odwiedzających

DoudouLinux logo Debian logo TSPU logo Genesi logo Gandi logo Hosting Extreme logo Linux Jobs Reviewed by I love Free Software

Creative Commons Copyright © DoudouLinux.org team - Wszystkie teksty na stronie są publikowane zgodnie z postanowieniami licencji Creative Commons BY-SA

SPIP | szkielet | | Prace redakcyjne RSS 2.0